Jesteś tutaj: Aktualności Toaleta to nie śmietnik! Kampania edukacyjna.

Toaleta to nie śmietnik! Kampania edukacyjna.

Mamy dla Was coś ważnego i darmowego. Przeczytajcie ten wpis!

Toaleta to nie śmietnik! Wiemy to, ale i tak wrzucamy do niej śmieci. W kanalizacji powodują awarie, zagrożenie dla środowiska i przyciągają szczury (zwabione resztkami jedzenia).

Codziennie każdy podejmuje małe decyzje razem dające dużą sumę. Nam zależy na tym, by zmienić złe nawyki i zastąpić je dobrymi. Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego, którego jesteśmy członkami, opracowało kampanię edukacyjną „Toaleta to nie śmietnik”. To nowy sposób opowiadania o tym co dzieje się z naszą kanalizacją, gdy niewłaściwie się zachowujemy.

Zaczynamy od dzieci i dla nich przygotowaliśmy:

- autorski spektakl teatralny „Niezwykła przygoda psa Kropelki”, który będą oglądały dzieciaki z wielu miast

- nagranie video spektaklu „Niezwykła przygoda psa Kropelki”, dostępne za darmo, aby każde dziecko i dorosły mógł je zobaczyć

- scenariusz lekcji dla dzieci z zerówki i klas 1-3 dotyczący prawidłowego użytkowania kanalizacji, również darmowy. Korzystajcie do woli!

- stronę internetową projektu www.ToaletaToNieSmietnik.pl, na której znajdziecie scenariusz lekcji, nagranie spektaklu i inne ważne i ciekawe informacje

Ponieważ temat jest bardzo ważny kampanię swoim honorowym patronatem objął Wojewoda Śląski. Ponadto partnerami zostali: Kuratorium Oświaty w Katowicach, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach https://www.facebook.com/rodnwomkatowice/, Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM https://www.facebook.com/ateneumkatowice/, Teatr TRIP https://www.facebook.com/teatrtrip/ i Uniwersytet Śląski Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego https://www.facebook.com/WRiTVUS/, a patronem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach https://www.facebook.com/wfosigw.katowice/.

Patroni medialni: TVP3 Katowice https://www.facebook.com/TVPKatowice/, Polskie Radio Katowice https://www.facebook.com/radiokatowice/, Dziennik Zachodni https://www.facebook.com/dziennikzachodni/, Nasze Miasto https://www.facebook.com/slaskieNM/, Silesia Dzieci https://www.facebook.com/silesiadzieci/.

Aktualności

O Nas

Kontakt

Polityka prywatności

Formy płatności

Reklamacje i skargi

Godziny otwarcia

Poniedziałek
7:00 - 17:00

Wtorek - Piątek
7:00 - 15:00

Zgłoś awarię

Pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

czynne całą dobę.

tel: 32 223-59-42