Witamy w MPWiK Mysłowice

Witamy na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Mysłowicach i zapraszamy do zapoznania się z nią.


Aktualności

 1. Prace na sieci i możliwe przerwy w dostawie wody

  W związku z pracami wodociągowymi MPWIK polegającym na czyszczeniu kanalizacji i inspekcji telewizyjnej, informujemy że ulica Strażacka na odcinku od nr 6 do skrzyżowania z Plac Wolności będą prowadzone prace z renowacją kanalizacji poprzez rękaw żywiczny. Prace będzie wykonywała firma Arsleff, potrwają od 22.09.14 od godz 17.00 do dnia 24.09.14 do godz 10.00

  Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

 2. Rekordowo dużo pracy w pierwszym półroczu 2014- a co przed nami?

  MPWiK Mysłowice

  Rekordowo dużo pracy w pierwszym półroczu 2014- a co przed nami? - miniatura

  Lipiec to dobry czas na dokonanie podsumowania pierwszego półrocza, które w roku bieżącym dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jest wyjątkowo obfite w prace.

  Rekordowo dużo pracy w pierwszym półroczu 2014- a co przed nami? - czytaj więcej

 3. Wybickiego w remoncie!

  Początkiem lipca rozpoczęły się prace modernizacyjne na ulicy Wybickiego w Mysłowicach. Inwestycja obejmie wymianę 470 mb. wodociągu stalowego, który był mocno skorodowany na wodociąg z PE. Jest on bardziej odporny na działanie szkód górniczych oraz korozję. Zmodernizowane zostaną również przyłącza do posesji.

  Wybickiego w remoncie! - czytaj więcej

 4. Rozlewiska na Promenadzie chwilowo opanowane!

  Rozlewiska na Promenadzie chwilowo opanowane!	 - miniatura

  Zmienna letnia pogoda, gdy w ciągu jednego dnia świeci słońce a niedługo potem pada ulewny deszcz sprzyja tworzeniu się rozlewisk w wielu miejscach w mieście. Jednym z najbardziej problematycznych punktów jest Promenada. Zbiega się tam bowiem kanalizacja ogólnospławna, gdzie ścieki i woda deszczowa spływa od Zakładów Mięsnych „Mysław”, z całej Rymery oraz z obszaru od ulicy Mickiewicza do ulicy Partyzantów. Wiek kanalizacji również wpływa na jej stan, ponieważ została wybudowana w okolicach lat 40 ubiegłego wieku.

  Rozlewiska na Promenadzie chwilowo opanowane! - czytaj więcej

Wyszukiwarka