Aktualności

 1. Efekty prac Zarządu

  22-02-2017

  Efekty prac Zarządu za okres od 05.2015 r. do 02.2017 r.

  469_Podsumowanie

  Efekty prac Zarządu - czytaj więcej

 2. Ochrona wodomierza i przyłącza zimą

  MPWiK Mysłowice

  Zabezpieczyłeś wodomierz i przyłącze przed zimą?

  Za stan przyłącza nie odpowiada przedsiębiorstwo wodociągowe. Stan techniczny przyłącza wody leży po stronie właściciela (zarządcy) nieruchomości, dlatego warto o niego zadbać. Powinni to zrobić szczególnie ci, u których przyłącze zamarzło ostatniej zimy. Wystarczy podjąć odpowiednie kroki aby uniknąć takiej sytuacji tej zimy.

  Ochrona wodomierza i przyłącza zimą - czytaj więcej

 3. Wymiana wodociągu i kanalizacji w ulicy Jodłowej zakończona

  MPWiK Mysłowice

  MPWiK Mysłowice w br. zakończyła realizację inwestycji pn. "Wymiana sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ulicy Jodłowej w Mysłowicach". Inwestycja objęła budowę 489,60 mb sieci Ø 160/110/90 wraz z przyłączami wodociągowymi, których łączna długości stanowi 469,21 mb. Dzięki wykonanemu zadaniu poprawi się przede wszystkim standard i jakość życia Mieszkańców oraz zmniejszą się straty wody. Modernizacja sieci możliwa była dzięki otrzymaniu przez MPWiK Mysłowice pożyczki na preferencyjnych warunkach z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wartość inwestycji wyniosła 318 613,22 zł, z czego koszty kwalifikowane dla WFOŚiGW stanowiły 237 388,00 zł, natomiast 81 225,22 zł to środki własne MPWiK zabezpieczone w Taryfie dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Dodatkowo równolegle prowadzona była druga inwestycja pn. "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami", którą realizowała na zlecenie MPWiK sp. z o.o. firma Adamczyk i Syn Sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Furmana 15. Zadanie umożliwiło wykonanie 138,81 mb sieci Ø 200 wraz z przyłączami kanalizacyjnymi o łącznej długości 95,01 mb.

  Wymiana wodociągu i kanalizacji w ulicy Jodłowej zakończona - czytaj więcej

 4. Modernizacja wodociągu w ulicy Orła Białego zakończona

  MPWiK Mysłowice

  Spółka MPWiK Mysłowice w br. zakończyła realizację inwestycji pn. „Wymiana sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ulicy Orła Białego od ul. PCK/Plebiscytowej do ul. 3-go Maja w Mysłowicach”.

  Modernizacja wodociągu w ulicy Orła Białego zakończona - czytaj więcej

 5. Życzenia świąteczne

  Bez-tytulu123

  Życzenia świąteczne - czytaj więcej

 6. Informacja

  MPWiK Mysłowice

  Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami MPWiK sp. z o.o. informuję, że dnia 14 grudnia 2016 r. w godzinach od 7.30 do 18.00 mogą nastąpić wyłączenia dostaw wody. Prowadzone będą prace dotyczące wpięcia do nowego wodociągu - rurociągów dostarczających wodę do budynków jednorodzinnych na ulicach:
  Gen. J. Ziętka, Polna, Miła, Kolejowa, Kolejki Konnej, Rumiankowa, Bławatków, Mielęckiego, Dziewanny, Żytnia, Zielona, Wiśniowa.
  Mobilne beczkowozy będą przemieszczać się po wyżej wymienionych ulicach.
  Prosimy Mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości i o wyrozumiałość.

  Informacja - czytaj więcej

 7. Informacja

  MPWiK Mysłowice

  Informuję, że dobiega końca realizacja inwestycji związanej z budową wodociągu DN 315 mm PE na ul. Gen. J. Ziętka. Na tę chwilę prowadzone są prace przygotowawcze do przepięcia rurociągów, które zasilają bezpośrednio budynki zabudowy jedno i wielorodzinnej. Ostatnio prace nie mogły być prowadzone z uwagi na prowadzoną dezynfekcję oraz oczekiwania na wyniki badań bakteriologicznych. Obecnie po otrzymaniu wyników przyszły tydzień będzie kluczowy dla niektórych naszych odbiorców, gdyż będą korzystać już z nowego wodociągu. Dlatego też od dnia 11 grudnia 2016 roku, MPWiK zwiększył liczbę brygad realizujących poszczególne zadania.
  Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość przy realizacji poszczególnych prac. Wszystkie informacje dotyczące wstrzymania dostaw wody będą przekazywane Mieszkańcom z wyprzedzeniem, chociaż nie powinny być one długotrwałe. Większość prac przepięciowych powinna zakończyć się w dniach 20-21.12.2016 roku. Mamy nadzieję, że podczas świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Brzęczkowic będą korzystać w wody doprowadzonej nowym wodociągiem.

  Informacja - czytaj więcej

 8. Informacja

  MPWiK Mysłowice

  Informujemy, że MPWiK Mysłowice uruchomił dla Mieszkańców miasta dodatkowy telefon do pogotowia wodociągowo-kanalizacyjnego o numerze 994.

  Telefon jest czyny całą dobę.

  Nadal dostępny jest również dotychczasowy numer całodobowy 32 223 59 42.

  Informacja - czytaj więcej

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10


Wyszukiwarka