Aktualności

 1. Informacja

  18-05-2018 MPWiK Mysłowice

  Szanowni Mieszkańcy,

  jak informowaliśmy wczoraj, nasz dostawca usługi hostingowej miał problemy techniczne. Nasza prośba o szybką interwencję poskutkowała. Awaria systemu informatycznego, która uniemożliwiała pobieranie wniosków z naszej witryny internetowej została opanowana. Strona funkcjonuje bez zarzutów.
  Zachęcamy do korzystania.

  W imieniu dostawcy usług internetowych przepraszamy za przejściowe utrudnienia.

  Informacja - czytaj więcej

 2. Informacja

  17-05-2018 MPWiK Mysłowice

  Ważne

  Szanowni Mieszkańcy,
  awaria systemu informatycznego, która uniemożliwia pobieranie wniosków z naszej strony internetowej jest efektem problemów technicznych z jakimi się zmaga dostawca usługi hostingowej. Firma obsługująca stronę już interweniuje. O rozwiązaniu problemu niezwłocznie poinformujemy.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  Informacja - czytaj więcej

 3. Informacja

  15-05-2018 MPWiK Mysłowice

  Od dnia 15.05.18 r. do dnia 15.06.18 w związku z prowadzonymi pracami wodociągowymi mogą wystąpić braki wody oraz trudności z parkowaniem na ul. Okrzei 5, 7, 7a.

  Przepraszamy za utrudnienia.

  Informacja - czytaj więcej

 4. Ogłoszenie

  14-05-2018 MPWiK Mysłowice

  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach oferuje do wynajęcia 10 pomieszczeń biurowych przy ul. Fabrycznej 10. Pomieszczenia usytuowane są na drugim piętrze a ich łączna powierzchnia wynosi 149,9 m2.
  Biura stanowią odrębne skrzydło budynku, gdyż oddzielone są szklanymi drzwiami. Na piętrze znajduje się aneks kuchenny, sanitariaty a jedno z pomieszczeń stanowi sekretariat wraz z gabinetem i salką konferencyjną, wszystkie wyposażone są w klimatyzację. Przed budynkiem znajduje się duża ilość miejsc parkingowych.

  Zainteresowanych zapraszamy do oglądania od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

  W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 509-654-210.

  Ogłoszenie - czytaj więcej

 5. !!!

  19-04-2018 MPWiK Mysłowice

  Manipulacje i kłamstwa portalu Myslowice.net!

  Na portalu Myslowice.net ukazała się relacja z posiedzenia wtorkowej Komisji Rewizyjnej, w której znalazły się nieprawdziwe informacje, wypowiedzi Wiceprezesa Zarządu MPWiK zostały zmanipulowane a ich sens został wypaczony.

  W związku z zaistniałą sytuacją spółka wystąpi ze skargą do Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Łukaszka, oraz z oficjalnym wnioskiem o udostępnienie nagrań z posiedzenia komisji.

  Natomiast od lokalnego portalu spółka domagać się będzie zamieszczenia sprostowania.

  !!! - czytaj więcej

 6. Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

  12-04-2018 MPWiK Mysłowice

  Szanowni Mieszkańcy,

  w odpowiedzi na liczne publikacje i spekulacje, które ukazały się na lokalnych portalach internetowych oraz w mediach społecznościowych dotyczących nowych taryf, przypominamy, że w tym roku zgodnie z nowym rozporządzeniem, propozycje taryf złożyliśmy nowemu organowi administracji rządowej, którym jest Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. Zgodnie z obowiązującą obecnie ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowemu odprowadzaniu ścieków, wniosek nie wymagał zatwierdzenia i zaopiniowania przez organy administracji samorządowej. Sposób przygotowania złożonych przez nas propozycji taryfowych został precyzyjnie określony w rozporządzeniu z dnia 27 lutego 2018 roku. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami do wniosku musieliśmy dołączyć: projekt taryfy, uzasadnienie oraz sprawozdania finansowe za ostatnie 3 lata. Od momentu złożenia wniosku, tj. od 12 marca br. Wody Polskie mogą w ciągu 45 dni zaakceptować taryfę, jeśli uznają, że podwyżka jest uzasadniona i wiąże się z wydatkami poniesionymi na inwestycje w infrastrukturę. Mogą też odrzucić wniosek i skierować go do poprawki, a nawet narzucić własne stawki. Aktualnie zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem nasz wniosek jest weryfikowany a jakiekolwiek decyzje zapadną pod koniec kwietnia.

  11 kwietnia podczas posiedzenia sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej Joanna Kopczyńska, wiceprezes PGW Wody Polskie, potwierdziła, że - proponowane przez przedsiębiorstwa ceny objęte są tajemnicą. Informacje te zostaną dopiero po zatwierdzeniu taryf podane do publicznej wiadomości na stronach Wód Polskich. W związku z tym nasze wątpliwości budzi źródło informacji oraz cel publikacji.

  Przypominamy również, iż zgodnie z zapowiedzią Prezydenta Miasta Edwarda Lasoka, cena za wodę i odbiór ścieków nie zmieni się dla mieszkańców. Jeśli taryfy będą wyższe niż 16,32 zł zaproponowane zostaną dopłaty, będące rozwiązaniem tymczasowym, gdyż stabilizację sytuacji może przynieść podjęcie konkretnej współpracy z Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów, poprzez obniżenie kwoty zobowiązań finansowych przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji taryfy zostaną ponownie przeliczone.

  Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. - czytaj więcej

 7. Życzenia

  26-03-2018 MPWiK Mysłowice

  Zyczenia-strona

  Życzenia - czytaj więcej

 8. Informacja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

  23-03-2018 MPWiK Mysłowice

  Szanowni Mieszkańcy,

  informujemy, że w tym roku zgodnie z nowym rozporządzeniem, propozycje taryf złożyliśmy nowemu organowi administracji rządowej, którym jest Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. Zgodnie z obowiązującą obecnie ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowemu odprowadzaniu ścieków, wniosek nie wymagał zatwierdzenia i zaopiniowania przez organy administracji samorządowej. Sposób przygotowania złożonych przez nas propozycji taryfowych został precyzyjnie określony w rozporządzeniu z dnia 27 lutego 2018 roku. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami do wniosku musieliśmy dołączyć: projekt taryfy, uzasadnienie oraz sprawozdania finansowe za ostatnie 3 lata. Od momentu złożenia wniosku, tj. od 12 marca br. Wody Polskie mogą w ciągu 45 dni zaakceptować taryfę, jeśli uznają, że podwyżka jest uzasadniona i wiąże się z wydatkami poniesionymi na inwestycje w infrastrukturę. Mogą też odrzucić wniosek i skierować go do poprawki, a nawet narzucić własne stawki. W drodze podjętej decyzji, nowy organ administracji rządowej podaje taką informację do wiadomości publicznej na stronie Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Nowa taryfa może wejść w życie po upływie 7 dni od dnia jej ogłoszenia. W odpowiednim czasie poinformujemy Prezydenta Miasta oraz mieszkańców o podjętej przez Wody Polskie decyzji odnośnie nowych taryf. Należy się spodziewać, że pierwsze decyzje w tej kwestii zapadną najwcześniej w połowie kwietnia.

  Informacja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - czytaj więcej

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10


Wyszukiwarka